Selçuk İnanlı

Prof. Dr. Selçuk İnanlı 21 Nisan 1966 yılında Fatsa’da doğdu. İlk ve orta öğretimini İstanbul’da tamamladı. 1983 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başladığı tıp eğitimini 1989’da tamamladı. Mecburi hizmetinin ardından Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı’nda ihtisasa başladı.

İhtisas eğitimini 1995’te tamamladı. Askerlik görevinin ardından ihtisasını aldığı klinikte uzman olarak göreve başladı. Yaptığı bilimsel çalışmalar, yazdığı eserler, verdiği konferanslar ve klinik başarılarından dolayı 1999’da yardımcı doçent, 2002’de doçent olarak atandı.

2004 yılında Harvard Tıp Fakültesi Yüz Plastik Cerrahi Departmanında uygulamalı eğitim aldı. Halen Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Baş Boyun Cerrahisi Anabilim Dalı’nda profesör olarak çalışmaktadır. Ayrıca özel hastalarını Terrace Fulya Residence’daki muayenehanesinde görmektedir.

Prof. Dr. Selçuk İnanlı kulak burun boğaz baş boyun cerrahisi altında ağırlıklı olarak yüz plastik cerrahisi ile uğraşmaktadır.

 

Üyesi olduğu organizasyonlar;

  • EAFPS – The European Academy of Facial Plastic Surgery
  • YPCD – Yüz Plastik Cerrahisi Derneği
  • TKBB-BBCD – Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği
  • TKBB-BBCV – Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Vakfı

Selçuk İnanlı